Wizyta przedstawiciela biura Pani Europosłanki Łybackiej

W dniu 23.09 odbyło się długo oczekiwane spotkanie z Panem Piotrem Pałczyńskim, który w imieniu Pani Europosłanki Krystyny Łybackiej wręczył nagrody za zwycięstwo w konkursie pt.”Zjednoczeni W Różnorodności”.
Dodatkowo odbyła się lekcja europejska prowadzona przez Pana Piotra, który przybliżył młodzieży sprawy którymi na co dzień zajmuje się pani Posłanka w Parlamencie Europejskim. Były poruszane takie tematy jak zniesienie opłat roamingowych w Unii Europejskiej, czy wprowadzenie bezpłatnego bezprzewodowego internetu dla wszystkich mieszkańców UE. Młodzież również była bardzo zainteresowana tematem odnawialnych źródeł energii, którymi zajmuje się pani Europosłanka w Komisji Parlamentarnej UE.
Młodzież min. dowiedziała się ze w Polsce znajduje się 30 z 50 najbardziej zanieczyszczonych miast w Unii Europejskiej. Następnie wspólnie z przedstawicielami Klubu Eurofan omówiliśmy wspólne przyszłe działania, takie jak konkursy,spotkania, lekcje europejskie itp.
Po spotkaniu młodzież obdarowana torba pełną gadżetów rozeszła się do domu, mile wspominając spotkanie.
Serdecznie dziękujemy Pani Europoseł za wspaniale nagrody oraz panu Piotrowi za przeprowadzona lekcje o tematyce Europejskiej, liczymy ze współpraca zostanie kontynuowana.

IMG_4726

IMG_4725

IMG_4724

IMG_4731

IMG_4727

Wycieczka do Krakowa szlakiem Patrona szkoły – Eugeniusza Kwiatkowskiego

Kluby: „EuroFan” oraz Szkolny Klub Turystyczny „Klops” zorganizowały w dn. 5-6 .06.16 wycieczkę do Krakowa szlakiem Patrona. Uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Eugeniusza Kwiatkowskiego z okazji 30 rocznicy istnienia swojej szkoły mieli przyjemność spotkania się z członkami rodziny naszego Patrona. Złożyli oni wizytę córce Eugeniusza Kwiatkowskiego – Pani Ewie Obrąpalskiej, jego wnuczce – Pani Julicie Maciejewicz-Ryś oraz prawnuczce – Pani Marii Obrąpalskiej.

Spotkaliśmy się z gorącym przyjęciem w domu pani Ewy Obrąpalskiej. Zaskoczyło nas to, że pani Ewa wraz z rodziną jest wielbicielką zwierząt i opiekuje się papugą, żółwiami, kotami oraz uroczym szczeniakiem o imieniu Bella. Mieliśmy niezwykłą okazję poznania szczegółów z życia Eugeniusza Kwiatkowskiego – bezpośrednio od pamiętających go członków rodziny. Zebrane informacje oraz ciekawostki będą wykorzystane podczas szkolnych konkursów. Następnie przekazaliśmy zaproszenie na oficjalne uroczystości z okazji 30 rocznicy istnienia ZSP w Grodzisku Wielkopolskim, które odbędą się w grudniu 2016r.

Natomiast po spotkaniu , już wieczorem udaliśmy się na cmentarz Rakowicki, aby zapalić znicze na grobie oraz oddać hołd wielkiemu Polakowi i Mężowi Stanu, jakim był patron Zespołu Szkól Ponadgimnazjalnych w Grodzisku Wlkp.
Przy okazji wizyty w Krakowie mieliśmy możliwość zwiedzenia Głównego Rynku i wzgórza wawelskiego / komnaty królewskie , zbrojownia, katedra/ . Udaliśmy się w rejs gondolą po Wiśle, byliśmy na magicznym Kazimierzu /dawnej dzielnicy żydowskiej/, a także poszliśmy na spacer po uroczych Plantach Krakowskich.

2

1

foto (5)

Radio Merkury obejmie patronat nad konkursem o Eugeniuszu Kwiatkowskim patronie ZSP w Grodzisku Wlkp.

W czwartek (tj. 09-06) na zaproszenie zastępcy Redaktora Naczelnego Radia Merkury pana Arkadiusza Kozłowskiego członkowie klubu „EuroFan” wraz z opiekunem p. Jackiem Falkowskim i Wiesławą Konieczną odwiedzili siedzibę Radia w Poznaniu. Uczniowie mieli okazję zwiedzić  rozgłośnie radiową na ulicy Berwińskiego 5.
Młodzież zwiedziła studia nagrań, pomieszczenia redaktorskie oraz zarządu. Delegacja została bardzo ciepło przyjęta przez pracowników radia, którzy chętnie i obszernie informowali uczniów o szczegółach pracy radiowców. Szczególnie duże podziękowania za wspaniałą lekcje z pracy realizatorskiej dla pana Joachima Krukowskiego-młodzież była naprawdę zachwycona jego wykładem i pokazem możliwości techniki radiowej. Była też okazja zwiedzenia samochodu transmisyjnego i wysłuchania komentarzy oraz anegdot o muzyce opowiedzianych przez pracownika radia i jednocześnie kierowcy pojazdu, Pana Jacka Lierscha.
Następnie wspólnie z Panem Arkadiuszem Kozłowskim ustalono warunki patronatu nad konkursem oraz dalszej współpracy pomiędzy Radiem Merkury, a szkołą w Grodzisku Wlkp.
Całe spotkanie w radiu przebiegło w miłej i serdecznej atmosferze. Czytaj dalej Radio Merkury obejmie patronat nad konkursem o Eugeniuszu Kwiatkowskim patronie ZSP w Grodzisku Wlkp.

Kolejny konkurs pod patronatem Pani Europoseł

W dniu 12 maja odbył się finał konkursu na plakat „Zjednoczeni w różnorodności” i hasło o Unii Europejskiej pod patronatem Posła do Parlamentu Europejskiego Krystyny Łybackiej. Konkurs cieszył się ogromnym zainteresowaniem wśród młodzieży, dlatego jury miało problem aby wybrać trzy najlepsze prace. Plakaty zostały wywieszone w klasie 207.  W wyniku ich głosów wybrano trzy najlepsze prace:

I MIEJSCE – Aleksandra Ruta – klasa I H
II MIEJSCE – Lidia Kawala – klasa I B
III MIEJSCE – Dominika Bendowska, Paulina Piechocka – klasa I H

Nagrody ufundowane przez Biuro Pani Europosłanki Krystyny Łybackiej. Nagrody zostaną wręczone przez panią Europosłankę podczas lekcji europejskiej, która odbędzie sie e naszrj szkole 22 wrzesnia w sali gimnastycznej. Bardzo Dziękujemy!

Wizyta przedstawiciela Europosłanki

13 stycznia w Naszej Szkole gościliśmy przedstawiciela Europosłanki Krystyny Łybackiej – pana Piotra Pałczyńskiego. Spotkanie upłynęło w miłej atmosferze. Podczas wizyty wręczone zostały nagrody w konkursach organizowanych przez klub EuroFan. Dziękujemy za wspólnie spędzone chwile oraz za nagrody, które ufundowała pani Krystyna Łybacka oraz Dyrekcja ZSP.

Czytaj dalej Wizyta przedstawiciela Europosłanki

Konkurs Fotograficzny zakończony!

Kilka dni temu zakończyliśmy Szkolny Konkurs Fotograficzny prowadzony pod patronatem Pani Europosłanki Krystyny Łybackiej. Mimo małej ilości zgłoszeń potrafiliśmy docenić najlepsze ujęcia miejsc, które zostały odmienione dzięki Funduszom Unijnym. I tak, trzecie miejsce zajęła Aleksandra Zimniewicz, opisała budowę profesjonalnego boiska sportowego w Konojedzie. Miejsce drugie z opisem budowy boiska w miejscowości Sepno. Miejsce pierwsze otrzymał Bartosz Kryspin. Czytaj dalej Konkurs Fotograficzny zakończony!

Kolejny konkurs o UE

15 grudnia 2015 roku w Naszej Szkole odbył się kolejny już konkurs wiedzy o Unii Europejskiej. W tegorocznej edycji, – nad którą patronat objęła Pani Europoseł Krystyna Łybacka – wzięło udział 22 uczniów klas I i II Technikum. Uczniowie zmierzyli się z testem z pytaniami zamkniętymi, który przygotował klub EuroFan. Po zaciekłej rywalizacji wyłonili się zwycięzcy. Miejsce trzecie zdobyła Aleksandra Nowak z klasy I C, drugie należało do Filipa Łodygi z klasy I C. Zwycięzcą tegorocznej edycji został Michał John z wynikiem 17 punktów. Wszystkim serdecznie gratulujemy i zapraszamy do udziału w kolejnych konkursach organizowanych przez klub EuroFan.

Z wizytą w Ośrodku Debaty Międzynarodowej w Poznaniu

W czwartek (tj. 17.11) przedstawiciele zarządu klubu „EuroFan” wraz z opiekunem p. Jackiem Falkowskim odwiedzili biuro Ośrodka Debaty Międzynarodowej w Poznaniu. Spotkanie przebiegło w niezwykle miłej atmosferze. Mieliśmy okazję zaprosić przedstawicieli ODM do zorganizowania szkole i lekcji w Naszej Szkole. Ośrodek zapewnił także gadżety, które zostaną przeznaczone na nagrody w naszych konkursach. Czytaj dalej Z wizytą w Ośrodku Debaty Międzynarodowej w Poznaniu

Nasze konkursy

W tym semestrze roku szkolnego organizujemy następujące konkursy:
Konkurs Wiedzy o Unii Europejskiej – 1 grudnia, (regulamin)
Konkurs Wiedzy o Eugeniuszu Kwiatkowskim – 15 grudnia,
Konkurs Fotograficzny. „Jak zmieniła się twoja okolica dzięki środkom z UE?” – zgłoszenia do 10 grudnia.

Zarówno konkurs Wiedzy o Unii Europejskiej jak i konkurs Fotograficzny są objęte patronatem Pani Europosłanki Krystyny Łybackiej.

Zapraszamy do udziału!

Brud nam niestraszny…

Z okazji Międzynarodowego Dnia Turystyki Szkolny Klub Turystyczny „KLOPS” wraz z Klubem Europejskim „EUROFAN” zorganizował 28 września 2015 wycieczkę do Bydgoszczy oraz na Pałuki.
Celem wypadu dwudziestoosobowej grupy / uczniów pierwszych i trzecich klas techników naszej szkoły/ było zwiedzanie oraz zajęcia warsztatowe w Muzeum Mydła i Brudu / taaak, bez brudu nie byłoby życia na ziemi…./.
Potem z panią przewodnik zwiedziliśmy miasto: Stary Rynek, tzw. „Bydgoska Wenecja”, mosty na Brdzie oraz słynna już pomnikorzeźba / ? / „Przechodzącego przez rzekę”.
Następnie jedzonko i w drogę na Pałuki / to niewielki region kulturowy „wciśnięty” między Kujawy a Wielkopolskę/.Wągrowiec / gościliśmy tu lata temu na zajęciach żeglarskich/ tam rzut oka na oryginalne geograficzne zjawisko BIFIURKACJI, czyli skrzyżowania rzek i na basen pięknie usytuowany nad brzegiem jeziora! Czytaj dalej Brud nam niestraszny…