Witamy wszystkich uczniów, szczególnie pierwszoklasistów na naszej stronie! Jeśli jesteście zainteresowani członkostwem w naszym klubie serdecznie zapraszamy do zapisów w sali 207 u prof. Jacka Falkowskiego. Już niedługo pierwsze konkursy i akcje tworzone przez nas dla Was!

Wyniki konkursu na przezentację dot. 10-lecia Polski w UE

Nasz klub niedawno ogłosił ostatni w roku szkolnym 2013/2014 konkurs. Dotyczył on 10-lecia Polski w Unii Europejskiej. Dziś mamy już wyniki:

  • I Miejsce – Patryk Frąckowiak z klasy 1M,
  • II Miejsce – Natalia Szczeszek z klasy 3G,
  • III Miejsce – Jarosław Miś z klasy 3E,

Zwycięzcą gratulujemy, a wszystkich uczniów naszej szkoły zapraszamy do udziału w kolejnych konkursach, które już po wakacjach.

Konkurs wiedzy o UE

11 grudnia 2013r. w naszej szkole odbył się szkolny konkurs wiedzy o Unii Europejskiej przygotowany przez Prof. Jacka Falkowskiego i uczniów klasy IB. W konkursie wzięli udział uczniowie z klas szkoły średniej. Musieli oni zmierzyć się z 30 pytaniami na temat organizacji i funkcjonowania Unii Europejskiej. Konkurs rozpoczął się o godzinie 12:40. Uczestników przywitała komisja w skład której wchodzili mgr Jacek Falkowski, mgr Michał Czaban, mgr Wiesława Konieczna i uczniowie klasy IB Justyna Chojnacka, Dawid Pięta oraz Maciej Zajdowicz.
Czytaj dalej

Konkurs wiedzy o naszym patronie

6 grudnia 2013 r. w godzinach 12.45-15.15 odbył się szkolny konkurs wiedzy o patronie. Został on przygotowany z myślą o uczniach klas pierwszych technikum, lecz cieszył się tak duży zainteresowaniem z strony starszych roczników, iż mogli oni też brać w nim udział. Konkurs pod czujnym okiem Prof. Jacka Falkowskiego przygotowali uczniowie klasy IB Kamil Gabrek i Maciej Zajdowicz. Uczniowie wraz z wyżej wymienionym nauczycielem, oraz prof. Wiesławą Konieczną i Prof. Michałem Czabanem utworzyli komisję która miała za zadanie sporządzenie testów i ich sprawdzenie.


Czytaj dalej

Byliśmy, zobaczyliśmy, opisaliśmy

W dniach 17.09. – 21.09.2012 r. finaliści powiatowego konkursu o Unii Europejskiej – zorganizowanego przez klub europejski „EUROFAN” działający przy ZSP im E. Kwiatkowskiego w Grodzisku Wlkp. – odebrali nagrodę , którą był  wyjazd studyjny do siedziby Parlamentu Europejskiego w Brukseli, ufundowany przez Posłankę do PE Sidonię Jędrzejewską.
Pierwszym punktem wycieczki było zwiedzanie Brukseli połączone z prelekcją na temat historii miasta. Podczas spaceru po Grand Place obejrzano jeden z symboli Belgii, słynną figurkę Manneken Pis. Kolejny dzień obejmował wizytę w Atomium, a także pobyt w Brugii, mieście nazywanym Wenecją Północy.

Czytaj dalej

Konkurs pod patronatem S. Jędrzejewskiej

W czwartek 29 marca w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. E. Kwiatkowskiego w Grodzisku Wielkopolskim odbył się finał powiatowego konkursu o Unii Europejskiej pod patronatem Posłanki do Parlamentu Europejskiego Sidonii Jędrzejewskiej.

Do finału zakwalifikowało się w 21 uczniów wyłonionych tydzień wcześniej w szkolnych eliminacjach, we wszystkich szkołach powiatu grodziskiego. Do finału przystąpiło po 7 uczniów z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Powstańców Wielkopolskich w Kotowie oraz Liceum Ogólnokształcącego i Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. E. Kwiatkowskiego z Grodziska Wlkp.

Czytaj dalej

Eurokonkurs pod patronem K. Szymańskiego

9 lutego odbył się konkurs pod patronatem europosła Konrada Szymańskiego. Tematyka dotyczyła historii UE, instytucji unijnych, wiadomości na temat krajów członkowskich a także wspólnej waluty oraz miejsca Polski w Europie.
Główną nagrodę – wyjazd studyjny do Strasburga – wygrała Sandra Dalaszyńska z klasy II E zdobywając 30 z możliwych 50 punktów. Drugie i trzecie miejsce zajęli odpowiednio Witold Bendowski z klasy II E i Aleksandra Nowacka z klasy III L.W zmaganiach brało udział ponad 40 uczniów z naszej szkoły. Każdy uczestnik dostał pamiątkowy upominek. Czytaj dalej

Najprężniej dzałający Klub Europejski w regionie

„EuroFan” został wymieniony przez RCIE Poznań, jako najprężniej działający klub w Wielkopolsce. Regionalne Centrum Informacji Europejskiej uznało klub europejski działający przy ZSP im Eugeniusza Kwiatkowskiego w Grodzisku Wlkp. za wzór do naśladowania dla innych szkolnych klubów z naszego regionu – wskazując go, jako przykład dużej aktywności i prężności w działaniu. Czytaj dalej