Kolejny konkurs pod patronatem Pani Europoseł

W dniu 12 maja odbył się finał konkursu na plakat i hasło o tolerancji pod patronatem Posła do Parlamentu Europejskiego Krystyny Łybackiej. Konkurs cieszył się ogromnym zainteresowaniem wśród młodzieży, dlatego jury miało problem aby wybrać trzy najlepsze prace. Plakaty zostały wywieszone w klasie 207.  W wyniku ich głosów wybrano trzy najlepsze prace:

I MIEJSCE – Aleksandra Ruta – klasa I H
II MIEJSCE – Lidia Kawala – klasa I B
III MIEJSCE – Dominika Bendowska, Paulina Piechocka – klasa I H

Nagrody ufundowane przez Biuro Pani Europosłanki Krystyny Łybackiej. Bardzo Dziękujemy!

Wizyta przedstawiciela Europosłanki

13 stycznia w Naszej Szkole gościliśmy przedstawiciela Europosłanki Krystyny Łybackiej – pana Piotra Pałczyńskiego. Spotkanie upłynęło w miłej atmosferze. Podczas wizyty wręczone zostały nagrody w konkursach organizowanych przez klub EuroFan. Dziękujemy za wspólnie spędzone chwile oraz za nagrody, które ufundowała pani Krystyna Łybacka oraz Dyrekcja ZSP.

Czytaj dalej Wizyta przedstawiciela Europosłanki

Konkurs Fotograficzny zakończony!

Kilka dni temu zakończyliśmy Szkolny Konkurs Fotograficzny prowadzony pod patronatem Pani Europosłanki Krystyny Łybackiej. Mimo małej ilości zgłoszeń potrafiliśmy docenić najlepsze ujęcia miejsc, które zostały odmienione dzięki Funduszom Unijnym. I tak, trzecie miejsce zajęła Aleksandra Zimniewicz, opisała budowę profesjonalnego boiska sportowego w Konojedzie. Miejsce drugie z opisem budowy boiska w miejscowości Sepno. Miejsce pierwsze otrzymał Bartosz Kryspin. Czytaj dalej Konkurs Fotograficzny zakończony!

Kolejny konkurs o UE

15 grudnia 2015 roku w Naszej Szkole odbył się kolejny już konkurs wiedzy o Unii Europejskiej. W tegorocznej edycji, – nad którą patronat objęła Pani Europoseł Krystyna Łybacka – wzięło udział 22 uczniów klas I i II Technikum. Uczniowie zmierzyli się z testem z pytaniami zamkniętymi, który przygotował klub EuroFan. Po zaciekłej rywalizacji wyłonili się zwycięzcy. Miejsce trzecie zdobyła Aleksandra Nowak z klasy I C, drugie należało do Filipa Łodygi z klasy I C. Zwycięzcą tegorocznej edycji został Michał John z wynikiem 17 punktów. Wszystkim serdecznie gratulujemy i zapraszamy do udziału w kolejnych konkursach organizowanych przez klub EuroFan.

Z wizytą w Ośrodku Debaty Międzynarodowej w Poznaniu

W czwartek (tj. 17.11) przedstawiciele zarządu klubu „EuroFan” wraz z opiekunem p. Jackiem Falkowskim odwiedzili biuro Ośrodka Debaty Międzynarodowej w Poznaniu. Spotkanie przebiegło w niezwykle miłej atmosferze. Mieliśmy okazję zaprosić przedstawicieli ODM do zorganizowania szkole i lekcji w Naszej Szkole. Ośrodek zapewnił także gadżety, które zostaną przeznaczone na nagrody w naszych konkursach. Czytaj dalej Z wizytą w Ośrodku Debaty Międzynarodowej w Poznaniu

Nasze konkursy

W tym semestrze roku szkolnego organizujemy następujące konkursy:
Konkurs Wiedzy o Unii Europejskiej – 1 grudnia, (regulamin)
Konkurs Wiedzy o Eugeniuszu Kwiatkowskim – 15 grudnia,
Konkurs Fotograficzny. „Jak zmieniła się twoja okolica dzięki środkom z UE?” – zgłoszenia do 10 grudnia.

Zarówno konkurs Wiedzy o Unii Europejskiej jak i konkurs Fotograficzny są objęte patronatem Pani Europosłanki Krystyny Łybackiej.

Zapraszamy do udziału!

Brud nam niestraszny…

Z okazji Międzynarodowego Dnia Turystyki Szkolny Klub Turystyczny „KLOPS” wraz z Klubem Europejskim „EUROFAN” zorganizował 28 września 2015 wycieczkę do Bydgoszczy oraz na Pałuki.
Celem wypadu dwudziestoosobowej grupy / uczniów pierwszych i trzecich klas techników naszej szkoły/ było zwiedzanie oraz zajęcia warsztatowe w Muzeum Mydła i Brudu / taaak, bez brudu nie byłoby życia na ziemi…./.
Potem z panią przewodnik zwiedziliśmy miasto: Stary Rynek, tzw. „Bydgoska Wenecja”, mosty na Brdzie oraz słynna już pomnikorzeźba / ? / „Przechodzącego przez rzekę”.
Następnie jedzonko i w drogę na Pałuki / to niewielki region kulturowy „wciśnięty” między Kujawy a Wielkopolskę/.Wągrowiec / gościliśmy tu lata temu na zajęciach żeglarskich/ tam rzut oka na oryginalne geograficzne zjawisko BIFIURKACJI, czyli skrzyżowania rzek i na basen pięknie usytuowany nad brzegiem jeziora! Czytaj dalej Brud nam niestraszny…

Dzień Tolerancji z ZSP

8 czerwca 2015 r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych odbyło się spotkanie ze posłem Kilionem Munyamą. W spotkaniu uczestniczyła również p. Dyrektor – Anna Matysiak, opiekun szkolnego koła europejskiego – p. Jacek Falkowski oraz przewodniczący EuroFanu – Maciej Zajdowicz. Spotkanie rozpoczęło się krótka akademią, nad przebiegiem, której czuwała p. Bożena Klapa.
Czytaj dalej Dzień Tolerancji z ZSP

Kurs komputerowy dla seniorów

Szkolny Klub Europejski „EuroFan” nawiązał współpracę z biurem Europosłanki Krystyny Łybackiej. Prowadzący klub Jacek Falkowski ustalił z asystentem posłanki panem Piotrem Pałczyńskim program wspólnych działań obejmujących między innymi. : konkursy, spotkania, szkolenia dotyczące UE. Jednym z punktów było również zorganizowanie 10- godzinnego kursu dla seniorów w zakresie wykorzystywania współczesnej technologii komputerowej oraz sieci Internet. Czytaj dalej Kurs komputerowy dla seniorów