Dzień Tolerancji z ZSP

8 czerwca 2015 r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych odbyło się spotkanie ze posłem Kilionem Munyamą. W spotkaniu uczestniczyła również p. Dyrektor – Anna Matysiak, opiekun szkolnego koła europejskiego – p. Jacek Falkowski oraz przewodniczący EuroFanu – Maciej Zajdowicz. Spotkanie rozpoczęło się krótka akademią, nad przebiegiem, której czuwała p. Bożena Klapa.
Continue reading Dzień Tolerancji z ZSP

Kurs komputerowy dla seniorów

Szkolny Klub Europejski „EuroFan” nawiązał współpracę z biurem Europosłanki Krystyny Łybackiej. Prowadzący klub Jacek Falkowski ustalił z asystentem posłanki panem Piotrem Pałczyńskim program wspólnych działań obejmujących między innymi. : konkursy, spotkania, szkolenia dotyczące UE. Jednym z punktów było również zorganizowanie 10- godzinnego kursu dla seniorów w zakresie wykorzystywania współczesnej technologii komputerowej oraz sieci Internet. Continue reading Kurs komputerowy dla seniorów

Konkurs rozstrzygnięty, nagrody wręczone!

W dniu 16 marca odbył się finał konkursu na plakat i hasło o tolerancji pod patronatem Posła do Parlamentu Europejskiego Krystyny Łybackiej. Do konkursu zgłoszono 34 prac, z których do finału przeszło 15 plakatów. Plakaty zostały wywieszone w klasie 207 i głosowali na nie uczniowie mający tam zajęcia lekcyjne. W wyniku ich głosów wybrano trzy najlepsze prace:

I MIEJSCE – Kuska Dajana, Anna Przydróżna – klasa IV A
II MIEJSCE – Martyna Łabińska – klasa II D
III MIEJSCE – Paulina Wilinska, Natalia Strzeszek – klasa IV G

Nagrody ufundowane przez Biuro Pani Europosłanki Krystyny Łybackiej wręczył jej asystent Piotr Pałczyński .

Dzień Toleracji

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. E. Kwiatkowskiego w Grodzisku Wlkp, Klub EuroFan i Samorząd Uczniowski zaprasza na:

Dzień Tolerancji

Spotkanie z:

• Przedstawicielem biura Pani Europosłanki Krystyny Łybackiej,
  • Przedstawicielem fundacji „Nigdy Więcej”,
  • Przedstawicielami Federacji Młodych Socjaldemokratów,

Spotkanie z okazji Dnia Tolerancji odbędzie się w maju! Szczegóły wkrótce! :)

Spotkanie z przedstawicielem Europosłanki

22.01 reprezentacja uczniów ZSP, przedstawiciele EuroFanu oraz RSU brali udział w spotkaniu z Piotrem Pałczyńskim. Nasz gość jest asystentem Pani Poseł do Parlamentu Europejskiego Krystyny Łybackiej. Podczas spotkania omówiono możliwości współpracy uczniów z Biurem Poselskim. Podczas spotkania poruszany był temat m.in. Programu HORYZONT 2020„, który promuje w Wielkopolsce Pani Poseł Krystyna Łybacka. Continue reading Spotkanie z przedstawicielem Europosłanki

Tolarancja

Ogłaszamy konkurs na plakat  oraz slogan na temat tolerancji. Konkurs ten można nazwać pierwszym owocem naszej współpracy z Panią Europosłanką Krystyną Łybacką. Termin oddawania prac: 6 marca 2015 r.

Ogłoszenie wyników oraz rozdanie nagród odbędzie się 16 marca 2015 r. o godzinie 9:00 na spotkaniu z okazji Dnia Tolerancji.

Szkolny konkurs wiedzy o UE

3 grudnia 2014r. o godzinie 12.40 w naszej szkole odbył się konkurs wiedzy o Unii Europejskiej przygotowany przez nauczycieli mgr Wiesławę Konieczną, mgr Jacka Falkowskiego, mgr Michała Czabana oraz uczniów Natalię Koźlik, Macieja Zajdowicza oraz Huberta Badurę. W konkursie wzięli udział uczniowie naszej szkoły. Uczestnicy zmagali się z zadaniami wymagającymi dużej wiedzy. Test trwał 45 minut.  Komisja konkursowa, wyłoniła laureatów Bartłomieja Dudę, Bartka Odważnego, oraz Jakuba Ratajczaka. Dziękujemy wszystkim osobom, które wzięły udział w tegorocznym konkursie. Laureatom  gratulujemy.

Nowy rok szkolny – nowe konkursy!

Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursach organizowanych przez nasz klub:

• Konkurs wiedzy o Unii Europejskiej (3.12.2014 r.),
  • Konkurs wiedzy o Eugeniuszu Kwiatkowskim (10.12.2014 r.),

Zapisy trwają aż do dnia przed konkursem, chcemy w ten sposób zaprosić do udziału jak najwięcej osób. Kontakt oraz zapisy:

prof. Jacek Falkowski – sala 207
Maciej Zajdowicz – klasa 2B

Już niedługo umieścimy kilka pomocny materiałów dla uczestników powyższych konkursów.