Z wizytą w Ośrodku Debaty Międzynarodowej w Poznaniu

W czwartek (tj. 17.11) przedstawiciele zarządu klubu „EuroFan” wraz z opiekunem p. Jackiem Falkowskim odwiedzili biuro Ośrodka Debaty Międzynarodowej w Poznaniu. Spotkanie przebiegło w niezwykle miłej atmosferze. Mieliśmy okazję zaprosić przedstawicieli ODM do zorganizowania szkole i lekcji w Naszej Szkole. Ośrodek zapewnił także gadżety, które zostaną przeznaczone na nagrody w naszych konkursach. Continue reading Z wizytą w Ośrodku Debaty Międzynarodowej w Poznaniu

Nasze konkursy

W tym semestrze roku szkolnego organizujemy następujące konkursy:
Konkurs Wiedzy o Unii Europejskiej – 1 grudnia,
Konkurs Wiedzy o Eugeniuszu Kwiatkowskim – 15 grudnia,
Konkurs Fotograficzny. „Jak zmieniła się twoja okolica dzięki środkom z UE?” – zgłoszenia do 10 grudnia.

Zarówno konkurs Wiedzy o Unii Europejskiej jak i konkurs Fotograficzny są objęte patronatem Pani Europosłanki Krystyny Łybackiej.

Zapraszamy do udziału!

Brud nam niestraszny…

Z okazji Międzynarodowego Dnia Turystyki Szkolny Klub Turystyczny „KLOPS” wraz z Klubem Europejskim „EUROFAN” zorganizował 28 września 2015 wycieczkę do Bydgoszczy oraz na Pałuki.
Celem wypadu dwudziestoosobowej grupy / uczniów pierwszych i trzecich klas techników naszej szkoły/ było zwiedzanie oraz zajęcia warsztatowe w Muzeum Mydła i Brudu / taaak, bez brudu nie byłoby życia na ziemi…./.
Potem z panią przewodnik zwiedziliśmy miasto: Stary Rynek, tzw. „Bydgoska Wenecja”, mosty na Brdzie oraz słynna już pomnikorzeźba / ? / „Przechodzącego przez rzekę”.
Następnie jedzonko i w drogę na Pałuki / to niewielki region kulturowy „wciśnięty” między Kujawy a Wielkopolskę/.Wągrowiec / gościliśmy tu lata temu na zajęciach żeglarskich/ tam rzut oka na oryginalne geograficzne zjawisko BIFIURKACJI, czyli skrzyżowania rzek i na basen pięknie usytuowany nad brzegiem jeziora! Continue reading Brud nam niestraszny…

Dzień Tolerancji z ZSP

8 czerwca 2015 r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych odbyło się spotkanie ze posłem Kilionem Munyamą. W spotkaniu uczestniczyła również p. Dyrektor – Anna Matysiak, opiekun szkolnego koła europejskiego – p. Jacek Falkowski oraz przewodniczący EuroFanu – Maciej Zajdowicz. Spotkanie rozpoczęło się krótka akademią, nad przebiegiem, której czuwała p. Bożena Klapa.
Continue reading Dzień Tolerancji z ZSP

Kurs komputerowy dla seniorów

Szkolny Klub Europejski „EuroFan” nawiązał współpracę z biurem Europosłanki Krystyny Łybackiej. Prowadzący klub Jacek Falkowski ustalił z asystentem posłanki panem Piotrem Pałczyńskim program wspólnych działań obejmujących między innymi. : konkursy, spotkania, szkolenia dotyczące UE. Jednym z punktów było również zorganizowanie 10- godzinnego kursu dla seniorów w zakresie wykorzystywania współczesnej technologii komputerowej oraz sieci Internet. Continue reading Kurs komputerowy dla seniorów

Konkurs rozstrzygnięty, nagrody wręczone!

W dniu 16 marca odbył się finał konkursu na plakat i hasło o tolerancji pod patronatem Posła do Parlamentu Europejskiego Krystyny Łybackiej. Do konkursu zgłoszono 34 prac, z których do finału przeszło 15 plakatów. Plakaty zostały wywieszone w klasie 207 i głosowali na nie uczniowie mający tam zajęcia lekcyjne. W wyniku ich głosów wybrano trzy najlepsze prace:

I MIEJSCE – Kuska Dajana, Anna Przydróżna – klasa IV A
II MIEJSCE – Martyna Łabińska – klasa II D
III MIEJSCE – Paulina Wilinska, Natalia Strzeszek – klasa IV G

Nagrody ufundowane przez Biuro Pani Europosłanki Krystyny Łybackiej wręczył jej asystent Piotr Pałczyński .

Dzień Toleracji

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. E. Kwiatkowskiego w Grodzisku Wlkp, Klub EuroFan i Samorząd Uczniowski zaprasza na:

Dzień Tolerancji

Spotkanie z:

  • Przedstawicielem biura Pani Europosłanki Krystyny Łybackiej,
  • Przedstawicielem fundacji „Nigdy Więcej”,
  • Przedstawicielami Federacji Młodych Socjaldemokratów,

Spotkanie z okazji Dnia Tolerancji odbędzie się w maju! Szczegóły wkrótce! :)

Spotkanie z przedstawicielem Europosłanki

22.01 reprezentacja uczniów ZSP, przedstawiciele EuroFanu oraz RSU brali udział w spotkaniu z Piotrem Pałczyńskim. Nasz gość jest asystentem Pani Poseł do Parlamentu Europejskiego Krystyny Łybackiej. Podczas spotkania omówiono możliwości współpracy uczniów z Biurem Poselskim. Podczas spotkania poruszany był temat m.in. Programu HORYZONT 2020„, który promuje w Wielkopolsce Pani Poseł Krystyna Łybacka. Continue reading Spotkanie z przedstawicielem Europosłanki

Tolarancja

Ogłaszamy konkurs na plakat  oraz slogan na temat tolerancji. Konkurs ten można nazwać pierwszym owocem naszej współpracy z Panią Europosłanką Krystyną Łybacką. Termin oddawania prac: 6 marca 2015 r.

Ogłoszenie wyników oraz rozdanie nagród odbędzie się 16 marca 2015 r. o godzinie 9:00 na spotkaniu z okazji Dnia Tolerancji.