Spotkanie z przedstawicielem Europosłanki

22.01 reprezentacja uczniów ZSP, przedstawiciele EuroFanu oraz RSU brali udział w spotkaniu z Piotrem Pałczyńskim. Nasz gość jest asystentem Pani Poseł do Parlamentu Europejskiego Krystyny Łybackiej. Podczas spotkania omówiono możliwości współpracy uczniów z Biurem Poselskim. Podczas spotkania poruszany był temat m.in. Programu HORYZONT 2020„, który promuje w Wielkopolsce Pani Poseł Krystyna Łybacka. Continue reading Spotkanie z przedstawicielem Europosłanki

Tolarancja

Ogłaszamy konkurs na plakat  oraz slogan na temat tolerancji. Konkurs ten można nazwać pierwszym owocem naszej współpracy z Panią Europosłanką Krystyną Łybacką. Termin oddawania prac: 6 marca 2015 r.

Ogłoszenie wyników oraz rozdanie nagród odbędzie się 16 marca 2015 r. o godzinie 9:00 na spotkaniu z okazji Dnia Tolerancji.

Szkolny konkurs wiedzy o UE

3 grudnia 2014r. o godzinie 12.40 w naszej szkole odbył się konkurs wiedzy o Unii Europejskiej przygotowany przez nauczycieli mgr Wiesławę Konieczną, mgr Jacka Falkowskiego, mgr Michała Czabana oraz uczniów Natalię Koźlik, Macieja Zajdowicza oraz Huberta Badurę. W konkursie wzięli udział uczniowie naszej szkoły. Uczestnicy zmagali się z zadaniami wymagającymi dużej wiedzy. Test trwał 45 minut.  Komisja konkursowa, wyłoniła laureatów Bartłomieja Dudę, Bartka Odważnego, oraz Jakuba Ratajczaka. Dziękujemy wszystkim osobom, które wzięły udział w tegorocznym konkursie. Laureatom  gratulujemy.

Nowy rok szkolny – nowe konkursy!

Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursach organizowanych przez nasz klub:

  • Konkurs wiedzy o Unii Europejskiej (3.12.2014 r.),
  • Konkurs wiedzy o Eugeniuszu Kwiatkowskim (10.12.2014 r.),

Zapisy trwają aż do dnia przed konkursem, chcemy w ten sposób zaprosić do udziału jak najwięcej osób. Kontakt oraz zapisy:

prof. Jacek Falkowski – sala 207
Maciej Zajdowicz – klasa 2B

Już niedługo umieścimy kilka pomocny materiałów dla uczestników powyższych konkursów.

Witamy wszystkich uczniów, szczególnie pierwszoklasistów na naszej stronie! Jeśli jesteście zainteresowani członkostwem w naszym klubie serdecznie zapraszamy do zapisów w sali 207 u prof. Jacka Falkowskiego. Już niedługo pierwsze konkursy i akcje tworzone przez nas dla Was!

Wyniki konkursu na przezentację dot. 10-lecia Polski w UE

Nasz klub niedawno ogłosił ostatni w roku szkolnym 2013/2014 konkurs. Dotyczył on 10-lecia Polski w Unii Europejskiej. Dziś mamy już wyniki:

  • I Miejsce – Patryk Frąckowiak z klasy 1M,
  • II Miejsce – Natalia Szczeszek z klasy 3G,
  • III Miejsce – Jarosław Miś z klasy 3E,

Zwycięzcą gratulujemy, a wszystkich uczniów naszej szkoły zapraszamy do udziału w kolejnych konkursach, które już po wakacjach.

Konkurs wiedzy o UE

11 grudnia 2013r. w naszej szkole odbył się szkolny konkurs wiedzy o Unii Europejskiej przygotowany przez Prof. Jacka Falkowskiego i uczniów klasy IB. W konkursie wzięli udział uczniowie z klas szkoły średniej. Musieli oni zmierzyć się z 30 pytaniami na temat organizacji i funkcjonowania Unii Europejskiej. Konkurs rozpoczął się o godzinie 12:40. Uczestników przywitała komisja w skład której wchodzili mgr Jacek Falkowski, mgr Michał Czaban, mgr Wiesława Konieczna i uczniowie klasy IB Justyna Chojnacka, Dawid Pięta oraz Maciej Zajdowicz.
Continue reading Konkurs wiedzy o UE

Konkurs wiedzy o naszym patronie

6 grudnia 2013 r. w godzinach 12.45-15.15 odbył się szkolny konkurs wiedzy o patronie. Został on przygotowany z myślą o uczniach klas pierwszych technikum, lecz cieszył się tak duży zainteresowaniem z strony starszych roczników, iż mogli oni też brać w nim udział. Konkurs pod czujnym okiem Prof. Jacka Falkowskiego przygotowali uczniowie klasy IB Kamil Gabrek i Maciej Zajdowicz. Uczniowie wraz z wyżej wymienionym nauczycielem, oraz prof. Wiesławą Konieczną i Prof. Michałem Czabanem utworzyli komisję która miała za zadanie sporządzenie testów i ich sprawdzenie.


Continue reading Konkurs wiedzy o naszym patronie